Aktualności

  • marzec 2012
  • 1. Andrzej Żwawa, Lokalna ekonomia w służbie społeczeństwa i środowiska Szczegóły

  • luty 2008
  • 1. Andrzej Żwawa, Ekonomia alternatywna - obecność idei w Polsce, eksperymenty, wnioski, które z nich wynikają, oraz omówienie potencjalnych szans na rozwój tej ekonomii Szczegóły

  • 22 luty
  • 1. Stowarzyszenie Semper Avanti wspiera inicjatywę grupy mieszkańców gminy, którzy planują rozpocząć w marcu 2005r. organizację Banku Czasu w gminie Długołęka. Szczegóły

  • 17 grudnia

  • 1. Grupa warszawska regularnie spotyka sie. Kontakt e-mailowy podany jest w sekcji "w Polsce"
    2. Przygotowany zostal pilotazowy pakiet startowy dla malych sąsiedzkich bankow czasu. Prosimy ewentualne spostrzezenia lub pytania wysylac droga mailowa.
    Pakiet startowy /zip/
    3. Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku ;-)

  • 10 października

  • 1. Została już przetłumaczona przez dr Szczęsnego Górskiego książka Edgara Cahna "No More Throw-Away People", która przybliża wiele informacji i idei związanych z bankami czasu. Poszukiwany jest wydawca.
    2. Termin szkolenia dla liderów, potencjalnych animatorów banków czasu:
    6,7 listopad

  • Zgłoszenie na warsztat
    3. Dalej potrzebujemy osób, które mogłyby przetłumaczyć teksty z jęz. angielskiego.
    4. W Warszawie jest już grupa osób, która chce uruchomić własny bank czasu. Czekamy jeszcze na kontakt, który moglibyśmy umieścić na stronie dla zainteresowanych.
    5. W Krakowie w trakcie międzynarodowej konferencji "Karpaty i inne Euregiony - postawy psychologiczne wobec ochrony środowiska " 22 X odbędzie się 2 godzinny warsztat "Banki Czasu - recepta na dolegliwości trapiące społeczeństwo cywilizacji przyspieszenia i wzrostu - Jadwiga Magnuszewska"
  • Warsztat w Krakowie
    6. W Trzebnicy, przy Domu Kultury grupka osób chce uruchomić bank czasu - trzymamy kciuki.
    7. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Jak pomóc starszej osobie, aby mogła dłużej pozostać we własnym domu? Banki Czasu w wielu miejscach na świecie to umożliwiają. Zainteresowane tym tematem osoby prosimy o włączenie się do grupy roboczej.

  • Połowa września

  • 1. Powstaje pakiet startowy dla zainteresowanych utworzeniem własnego Banku Czasu grup, Część materiałów już można otrzymać drogą elektroniczną. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do ich przygotowania.
    Dostępne materiały w języku polskim
    2. W październiku bądź listopadzie odbędzie się we Wrocławiu szkolenie dla osób zainteresowanych utworzeniem banku czasu we własnym mieście. Szczegóły będą wkrótce podane. Osoby zainteresowane proszone są o rezerwację miejsca.
    3. Dalej potrzebujemy osób, które mogłyby przetłumaczyć teksty z jęz. angielskiego.
    4. Śląski Bank Czasu. Odbyło się już pierwsze spotkanie osób zainteresowanych powstaniem Banku Czasu na Śląsku.

  • Stan na ostatni tydzień sierpnia 2004
  • Już po wakacjach, większość z nas wróciła do domu, zobaczmy co nowego dzieje się z Bankami Czasu

    1. W Opolu jest już grupa ponad 30 osób, która dysponuje salą i we wrześniu zamierza rozpocząć działalność, wysłaliśmy im materiały informacyjne.

    2. We Wrocławiu grupka zainteresowanych rośnie, mamy udostępnione biuro, pierwsze spotkanie już we wtorek 31 sierpnia, i od 1 września 2004 Wrocławski Bank Czasu zaczyna działać.

    3. Koledzy z krakowskiego LETS (system wymiany usług i rzeczy za punkty) udostępnili nam kod źródłowy do internetowego programu obsługującego wymianę.

    4. Zebrała się grupka osób o pewnych umiejętnościach informatycznych, która poprawi słabe punkty naszej strony oraz dopasuje wyżej wspomniany program na potrzeby banków czasu. Jest dostępny również, w wersji angielskiej, komputerowy program bez opcji internetowej do obsługi banków czasu.

    5. Na Górnym Śląsku jest osoba, która zamierza założyć tam bank czasu.

    6. W Zielonej Górze już działa Bank Czasu.

    7. Dziękujemy osobom, które tłumaczą teksty dotyczące banków czasu, materiały te będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

    8. Została uruchomiona lista dyskusyjna, na którą będą zgłaszane pytania, informacje, ciekawe linki, itp... dotyczące banków czasu. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem najświeższych informacji oraz dzieleniem się doświadczeniem lub informacjami o wszystkim co dotyczy banków czasu lub wymiany 'godzina za godzinę' mogą zapisać się na tą listę dyskusyjną. Lista dyskusyjna

  • Ostatni tydzień lipca 2004
  • Wysłałam maila do gazety wyborczej z opisem pomysłu i dzięki informacjom w mediach o Bankach Czasu zgłosiły się osoby z Wrocławia zainteresowane uczestnictwem w działalności Banku Czasu. Zatem będziemy mogli wcześniej niż planowałam uruchomić Wrocławski Bank Czasu. 31 sierpnia planujemy pierwsze spotkanie, na którym będziemy mogli się nawzajem poznać i porozmawiać. Osoby zainteresowane mogą się zgłosić: tel: 508 558 153.

    Również Białystok, Gdańsk, Gdynia, Opole, Szczecin chcą założyć u siebie Bank Czasu.

    Z Warszawy, Czeladzi, Katowic, Kępna zgłosiły się osoby, które chcą nam w różny sposób pomóc jak i również włączyć się w Bank Czasu